Facebook Twitter

 • Organizatorzy
  PZM - ASN

  Auto Moto Klub Limanowa SOS PZMot

  Powiat Limanowski Miasto Limanowa Gmina Limanowa

   

 • Partner główny
  Małopolska


  Tauron
 • Partnerzy
  Bukovina

   

  Autoremo

   

  Gold Drop

   

  ROWE Motor Oil

   

Wywiad - Radosław Ćwięczek

Skąd zainteresowania sportu samochodowego? Jak to wszystko się zaczęło?

Motorsportem interesuję się już od wielu lat. Mój brat startował w Rajdowych Mistrzostwach Polski jako pilot i to właśnie przy okazji jego startów, zobaczyłem ten sport z bliska. Dziś to ogromna część mojego życia i największa pasja!

 

Na dzień dzisiejszy co uważasz że jest Twoim największym sukcesem, a co porażką w motosporcie?

Mam nadzieję, że największy sukces jeszcze przede mną. Jeśli chodzi o porażkę to ciężko zniosłem ubiegłoroczne zawody w Korczynie. Było bardzo dobre tempo i wydawało się, że tak jak sobotnie, to i niedzielne zawody zapiszę na swoje konto. Niestety zawódł nas ciśnieniomierz i byliśmy nieświadomi złych ciśnień w oponach...nie było szans na szybką jazdę. W "górach"wszystko ma znaczenie!

 

Na co dzień czym się zajmujesz? I jak udaje Ci się pogodzić to wszystko z motosportem?

Prowadzimy rodzinną firmę budowlaną, więc zawsze jest ktoś, kto może mnie zastąpic. To bardzo przydatne kiedy masz pasję, która wymaga więcej wolnego niż zwykle.

 

Kto Cie wspiera?

ponad dwóch lat mam ogromne wsparcie ze strony dwóch firm - CATKOP, która wywodzi się właśnie z okolic Limanowej oraz FINISH-A. To dla mnie bardzo ważne, bo relację mamy bardzo przyjacielskie i atmosfera w zespole zawsze jest wspaniała. Wyjątkową osobą jest moją żona, która nie tylko to wszystko akceptuję, ale bardzo wspiera! Wspomniec muszę również o Robercie oraz o Stanlej Racing, gdyby nie oni, nie byłoby moich małych sukcesów. Również moja Rodzina bardzo mnie wspiera i przy okazji wszystkim Wielkie Dzięki!!

 

Jakie masz największe marzenia związane z motosportem?

Moim największym marzeniem są starty! Ważne, żebym siedział w wyścigówce i jeździł. Mam nadzieję, że to będzie jeszcze długo spełniane. To dla mnie najważniejsze.

 

Obecne cele na ten sezon wyścigowy?

Celem jest możliwie szybka adaptacja do nowego samochodu, który od tego roku pojawił się w naszym garażu. Póki co wszystko idzie bardzo dobrze i możemy się cieszyc w  zespole z pierwszych zwycięstw. Po prostu chcę by konkurencyjny.

 

Jakim samochodem się ścigasz w sezonie 2016 na trasach w GSMP?

Po czterech latach startów Renault Clio Sport, od sezonu 2016 przesiadłem się do Hondy Civic Type-R przygotowanej do startów w klasie N-2000. To bardzo szybki samochód i daje dużo frajdy z jazdy.

 

Kto jest Twoim idolem i dlaczego?

Idolami zawsze będą Janusz Kulig oraz Marian Bublewicz. Jeśli chodzi o kierowców z GSMP, bardzo wysoko cenię Roberta Kusa, to dla mnie topowy kierowca.

 

Dlaczego wybrałeś Wyścigi Górskie?

Wyścigi górskie mają w sobie magię, którą dziś ciężko znaleźc w innych dyscyplinach sportów motorowych. Różnorodnośc samochodów, klas no i Ci wspaniali kibice!  W "górach" trzeba jechac cały czas na limicie, co bardzo mi odpowiada.

 

Ulubiona trasa z GSMP?

Mam trzy ulubione: Limanowa, Korczyna oraz Banovce. To szybkie i bardzo techniczne trasy. Zawsze lubię się po nich ścigac, bo prędkośc kręci kierowców oraz kibiców, dla których jeździmy.

 

Jak byś zachęcił do tego sportu … do GSMP ?

Zawsze chętnie namawiam do startów w Wyścigch Górskich, które jak dla mnie charakteryzują się dwoma punktami. Pierwszy z nich to potrzeba jazda na granicy możliwości swoich i samochodu. Druga to duża ilośc drobych szczegółów która ma wpływ na końcowy wynik, wszystko musi byc gotowe w stu procentach.

To bardzo wciąga w tej dyscyplinie.

 

Jakim kierowcą jesteś na co dzień?

To wszystko zależy od tego, ile mam czasu żeby gdzieś dojechac :) Zawsze staram się jechac spokojnie i pewnie. Natomiast po zawodach wracam do domu bardzo powoli, bo po wyścigowym weekendzie myślę tylko o cichym aucie i bezpiecznym powrocie moim i całego zespołu.

 

Dziękujemy za rozmowę.

Dodaj komentarz
 • Współorganizatorzy
  Wojewódzka Małopolska Rada BRD

  MORD Kraków

  MORD Nowy Sącz

  MORD Tarnów Szpital Powiatowy w Limanowej Limanowski Dom Kultury
 • Patron medialny
  TVP Sport TVP 3

    

  TVP Kraków RMF FM

    

  UMA GSMP