Facebook Twitter

 • Organizatorzy
  PZM - ASN

  Auto Moto Klub Limanowa SOS PZMot

  Powiat Limanowski Miasto Limanowa Gmina Limanowa

   

  Gmina Słopnice Wojewódzka Małopolska Rada BRD

   

 • Partner główny
  Małopolska


  Tauron
 • Partnerzy
  Autoremo

   

  Autoremo

   

  Gold Drop

   

  ROWE Motor Oil

   

Urząd Gminy Słopnice

Gmina Słopnice, dzięki swojemu położeniu u podnóża Mogielicy – najwyższego wzniesienia Beskidu Wyspowego pośród gór: Ostrej, Cichonia i Łopienia, odznacza się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi, turystycznymi i rekreacyjnymi. Miejscowość jest doskonałym miejscem na spędzenie weekendowego wypoczynku, dłuższego urlopu oraz uprawiania turystyki pieszej, konnej, rowerowej i narciarstwa biegowego.


Mogielica (1 171 m n.p.m.) Królowa Beskidu Wyspowego – z jej szczytu i znajdującej się tam wieży widokowej można podziwiać piękną panoramę Tatr, Gorców, Pienin i całego Beskidu Wyspowego. Corocznie w przedostatnią niedzielę sierpnia na szczycie Mogielicy odbywa się Złaz Turystyczny „Mogielica”, który jest jedną z największych imprez turystycznych organizowanych w powiecie limanowskim. Zabawa połączona z biesiadą i konkursami stanowi atrakcyjną ofertę spędzenia wolnego czasu w górach.W Słopnicach istnieją doskonałe warunki do zorganizowania kolonii, zielonej szkoły, ferii dla uczniów, grup harcerskich, studentów i sportowców. Czeka na nich baza noclegowa wraz z nowoczesnymi stołówkami i kompleksami sportowymi.


Górskie szlaki turystyczne – piesze, rowerowe i konne, atrakcyjne zarówno dla wytrawnego turysty jak i dla początkującego piechura. Przebiegają one przez najpiękniejsze zakątki Beskidu Wyspowego Szczawę, Cichoń, Przełęcz Słopnicką, Chyszówki, Łopień, Mogielicę. Nie brakuje na nich miejsc widokowych z panoramą nie tylko na Beskid Wyspowy, ale również Tatry, Gorce i Pieniny.


Jaskinie znajdujące się na górze Łopień z pewnością zainteresują grotołazów. Najdłuższa, a zarazem najgłębsza jaskinia Beskidu Wyspowego to: Jaskinia Zbójecka o długości 404 metrów. Równie ciekawe są pozostałe: Czarci Dół (140 m) i Złotopieńska Dziura (150m). W jaskiniach znajduje się, jedna z liczniejszych w Polsce, kolonia podkowca małego (ok. 500 osobników).


Trasa narciarstwa biegowego „Mogielica” jest najnowszą propozycją skierowaną do przebywających w Słopnicach zimą. Trasa przeznaczona jest zarówno dla wytwornych biegaczy, jak również osób korzystających z nart dla relaksu. Prowadzi drogą stokową wokół masywu Mogielicy. Rozpiętość wysokości trasy sięga 750-900 m n. p. m, a jej całkowita długość to ok. 23 km. Trasa jest oznakowana, posiada kilka alternatywnych zjazdów i parkingi samochodowe.

 

Naszym atutem jest bogata przyroda, piękne okolice i wspaniałe góry. Zapraszamy więc do Słopnic wszystkich, którzy zmęczeni gwarem wielkich miast i wypoczynkiem w znanych kurortach poszukują spokoju i piękna przyrody.

 • Współorganizatorzy
  MORD Kraków MORD Nowy Sącz MORD Tarnów

  Szpital Powiatowy w Limanowej Limanowski Dom Kultury

  Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

 • Patron medialny
  TVP Sport TVP 3

    

  TVP Kraków RMF FM

    

  TV28 WRC Magazyn

    

  UMA GSMP