Facebook Twitter

 • Organizatorzy
  PZM - ASN

  Auto Moto Klub Limanowa SOS PZMot

  Powiat Limanowski Miasto Limanowa Gmina Limanowa

   

  Gmina Słopnice Wojewódzka Małopolska Rada BRD

   

 • Partner główny
  Małopolska


  Tauron
 • Partnerzy
  Autoremo

   

  Autoremo

   

  Gold Drop

   

  ROWE Motor Oil

   

Urząd Gminy Limanowa

Gmina Limanowa należy do największych gmin wiejskich w powiecie limanowskim. Zajmuje obszar 152 km², rozciąga się południkowo na przestrzeni aż 40 kilometrów. W skład gminy wchodzą 23 miejscowości, które zamieszkuje ponad 24 tysiące mieszkańców. Jedną z wielu atrakcji turystycznych są wyrastające wyspowe góry, na które prowadzą dobrze oznakowane szlaki turystyczne. W okresie zimy panują tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. Na terenie gminy funkcjonuje wyciąg narciarski na Łysej Górze.


Ogromnym bogactwem Gminy Limanowa jest kultura ludowa prezentowana przez Lachów Limanowskich, które reprezentują 4 zespoły regionalne. W gminie działa 18 Kół Gospodyń Wiejskich, liczne zespoły młodzieżowe i muzyczne oraz dziesiątki indywidualnych artystów znanych w kraju i zagranicą. Choć czas upływa mieszkańcy tej ziemi nie zapominają o kultywowaniu tradycji swych przodków, czyniąc ją coraz piękniejszą i atrakcyjniejszą, wzbudzając duże zainteresowanie turystów.


W Gminie Limanowa organizowane są dziesiątki imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych m. in. Przeglądy Grup Kolędniczych, Przeglądy Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, Święto Gminy oraz uroczystości kulturalne organizowane przez placówki kulturalne i biblioteki z terenu gminy.


Jedną z organizowanych corocznie imprez jest uroczystość „Otwarcia Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej” na Górze Paproć (645 m n. p. m.). Uroczystość ta odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę czerwca. W tym roku odbędzie się ona dnia 30 czerwca. O godz. 15.00 odprawiona zostanie na Paproci msza św. w intencji turystów, a po niej rozpocznie się bogaty program artystyczny. Atrakcją dla turystów jest wieża widokowa na górze Jaworz, skąd roztaczają się przepiękne widoki na Beskidy oraz Tatry.


Na terenie gminy wyznaczony został szlak architektury drewnianej po obiektach sakralnych. Te wspaniałe zabytkowe kościoły i kaplice posiadające wielowiekową historię są chętnie odwiedzane przez rzesze turystów. Miejscem licznych wycieczek pielgrzymów jest znajdujące się w Pasierbcu Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

 • Współorganizatorzy
  MORD Kraków MORD Nowy Sącz MORD Tarnów

  Szpital Powiatowy w Limanowej Limanowski Dom Kultury

  Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

 • Patron medialny
  TVP Sport TVP 3

    

  TVP Kraków RMF FM

    

  TV28 WRC Magazyn

    

  UMA GSMP