Facebook Twitter

 • Organizatorzy
  PZM - ASN

  Auto Moto Klub Limanowa SOS PZMot

  Powiat Limanowski Miasto Limanowa Gmina Limanowa

   

 • Partner główny
  Małopolska


  Tauron
 • Partnerzy
  Bukovina

   

  Autoremo

   

  Gold Drop

   

  ROWE Motor Oil

   

Przygotowania trasy wyścigu na ukończeniu

Samochodowe wyścigi górskie, w których, oprócz samochodów „z dachem” startują także bolidy wyścigowe, wymagają szczególnych zabezpieczeń trasy oraz idealnej, zbliżonej do torów wyścigowych, nawierzchni.

Od kilku lat trasa limanowskiego wyścigu, od startu w Starej Wsi aż po metę na Przełęczy pod Ostrą zabezpieczona jest specjalnymi barierami energochłonnymi, które, w razie kolizji zabezpieczą także kierowców bardzo niskich bolidów.

 

Realizowana inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Zarząd Powiatu Limanowskiego dofinansowaniu zewnętrznemu ze środków Województwa Małopolskiego, a także zaangażowaniu środków własnych powiatu limanowskiego w wysokości 1 mln zł.

 

 Wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa o długości ponad 4 km, obejmuje 1,5 km trasy wyścigu oraz  miejsca przygotowane pod park serwisowy . Pozwoli to spełnić rygorystyczne wymagania techniczne FIA dopuszczenia trasy do przeprowadzenia eliminacji Mistrzostw Europy.

Podobnie jak w latach poprzednich, Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej wykonuje również szereg prac przygotowawczych, w tym  m.in. czyszczenie nawierzchni, koszenie, uzupełnianie i wzmacnianie poboczy, oznakowanie poziome-krawędziowe,  a także prace naprawcze uszkodzonych barier energochłonnych. Dzięki temu licząca 5493 metry  trasa wyścigu  nadal będzie mogła być  uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych w Europie.

W imieniu Organizatorów zapraszam na konferencje prasowe:

17.07. 2018 g. 14.00 Limanowa Karczma Matras ul. Marka 52 ( przy trasie Limanowa – Stara Wieś)

28.07.2018 ok. g. 20.00 ( 90 minut po zakończeniu Ceremonii Otwarcia i wręczania nagród za V Rundę GSMP) Zespół Szkół nr 1 w Starej Wsi     

Więcej informacji znaleźć można na stronach: wysciggorski.pl , gsmp.pzm.pl 

 

[inf. prasowa]

Dodaj komentarz
 • Współorganizatorzy
  Wojewódzka Małopolska Rada BRD

  MORD Kraków

  MORD Nowy Sącz

  MORD Tarnów Szpital Powiatowy w Limanowej Limanowski Dom Kultury
 • Patron medialny
  TVP Sport TVP 3

    

  TVP Kraków RMF FM

    

  UMA GSMP