Facebook Twitter

 • Organizatorzy
  PZM - ASN

  Auto Moto Klub Limanowa SOS PZMot

  Powiat Limanowski Miasto Limanowa Gmina Limanowa

   

 • Partner główny
  Małopolska


  Tauron
 • Partnerzy
  Bukovina

   

  Autoremo

   

  Gold Drop

   

  ROWE Motor Oil

   

104 kierowców wystartuje w Limanowej

104 Kierowców znalazło się na liście startowej zaczynającego się jutro o godz. 9.00 10 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Po Odbiorze Administracyjnym i Badaniu Kontrolnym, kierowany przez Włodzimierza Szaniawskiego (POL) Zespół Sędziów Sportowych dopuścił do  9 Rundy FIA EHC ( Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich)   41 zawodników a do 5 i 6 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 73   kierowców. Widzowie obejrzą start 14 bolidów, wśród nich dwa z polskimi kierowcami: Adam Stopka pojedzie Intechem GXR 1000 a Paweł Rzadkosz Radicalem R53. W GSMP Historycznych wystartuje 6 kierowców. Na starcie zabraknie m.in. wielokrotnego mistrza Europy Simone Faggiolego, który nie zdołał naprawić auta po awarii podczas 8 Rundy FIA EHC na Słowacji czy jedynego Słowaka Jana Milonia, który nie zgłosił się na BK.

Z numerem 1 wystartuje lider FIA EHC Christian Merli (ITA), zmierzający w tym sezonie do zdobycia tytułu Mistrza Europy w cat. 2 ( competition), zaś z numerem 69 lider cat. 1 ( Productions) Lukas Vojacek (CZE).

O punkty w GSMP powalcza m.in. lider klasyfikacji generalnej Waldemar Kluza oaz Michał Ratajczyk  i DUBAI, których po 4 Rundach dzielą zaledwie 3 punkty.

 

Parada samochodów zabytkowych z epoki PRL, pierwsza w Polsce elektryczna rajdówka i zbudowane przez studentów Politechniki Śląskiej auto wyścigowe to tylko niektóre atrakcje przygotowane na wyścigowy weekend przez organizatora – AMK Limanowa. Gościem specjalnym imprezy będzie wielokrotny mistrz Ukrainy, startujący także w WRC i rajdach cross country Jurij Protasow. Ze startu do stref kibiców kursować będą specjalne busy.

 

Relacje i wyniki na żywo:

- Radio: 100,3 FM

- www. wysciggorski.pl

- www. gsmp.pzm.pl

- www. wyniki-online.pl

 

 

 

W imieniu Organizatorów zapraszam na konferencję prasową:

Sobota 28.07.2018 ok. g. 20.00 ( 90 minut po zakończeniu Ceremonii Otwarcia i wręczania nagród za 5 Rundę GSMP) Zespół Szkół nr 1 w Starej Wsi  

 

Więcej Informacji znaleźć można na stronach: wysciggorski.pl , gsmp.pzm.pl

 

[inf prasowa]

Dodaj komentarz
 • Współorganizatorzy
  Wojewódzka Małopolska Rada BRD

  MORD Kraków

  MORD Nowy Sącz

  MORD Tarnów Szpital Powiatowy w Limanowej Limanowski Dom Kultury
 • Patron medialny
  TVP Sport TVP 3

    

  TVP Kraków RMF FM

    

  UMA GSMP